,

ZOI 2010.

,

Whistler

U Whistleru je u tijeku prva vožnja veleslaloma skijaša na Zimskim olimpijskim igrama. Vodeći je Švicarac Carlo Janka, a naš Ivica Kostelić na desetom mjestu za njim zaostaje 78 stotinki sekunde.

Rezultati iz prve vožnje naznačuju da će se u drugoj mnogi skijaši nadati penjanju na pobjedničko postolje i osvajanju medalje.

Vodeći Švicarac Carlo Janka bio je samo za dvije stotinke brži od Austrijanca Romeda Baumanna, odnosno za 16 stotinki od Norvežanina Aksela Lunda Svindala. Četvrti Talijan Massimiliano Blardone zaostaje za Jankom za 20 stotinki, peti je Austrijanac Marcel Hirscher sa 21 stotinkom zaostatka, a šesti njegov sunarodnjak i branitelj zlata iz Torina u ovoj disciplini Benjamin Raich, koji je bio sporiji za 39 stotinki od Janke.

Ivica Kostelić krenuo je u utrku sa startnim brojem 16. Odradio je vožnju bez zamjetnijih pogrešaka, ali je za Jankom zaostao 78 stotinki. Osim spomenutih, ispred njega još su sedmi Francuz Cyprien Richard (+0.59), Amerikanac Ted Ligety (+0.60) i Slovenac Aleš Gorza (+0.68), koji je sa startnim brojem 25 potisnuo Ivicu na 10. mjesto.

Ivica je svojim nastupom bio je zadovoljan:

''Moj cilj je bio plasman među 15 najboljih, kako bih popravio bodove za startne pozicije u Svjetskom kupu. U drugoj vožnji puno se toga može promijeniti'', izjavio je Kostelić.

Amerikanac Bode Miller, koji je na ovim Igrama osvojio već tri medalje, a na Igrama 2002. godine u Salt Lake Cityju osvojio je srebrnu medalju u veleslalomu, nastupio je sa startnim brojem 31 i odustao u donjem dijelu staze, nakon što su prolazi sugerirali da ovoga puta neće biti uspješan kao u prethodnim nastupima.

Uz Kostelića, nastupila su još trojica hrvatskih skijaša. Sa startnim brojem 42 u utrku je krenuo Dalibor Šamšal, ali nije uspio stići do cilja. Natko Zrnčić-Dim osvojio je 46. mjesto u prvoj vožnji (+4.57) sa startnim brojem 66, dok je Danko Marinelli nastupio malo prije njega (startni broj 61), a zauzeo je 52. mjesto u prvoj vožnji (+5.66).

Druga vožnja počet će u 22 sata po hrvatskom vremenu. (Totalsport)