Giričekov učinak sezone

gordan giriček

,

PHOENIX SUSN

U domaćoj pobjedi Phoenixa protiv Memphisa 132-111, Gordan Giriček je za 31 minutu na parketu zabio 18 koševa (šut za dva 9-13, trice 0-1), uz tri skoka i dvije asistencije...

Giričeku Memphis očito odgovara, prošle im je godine u dresu Utaha ubacio 16 poena, što mu je do ove utakmice bio najbolji učinak sezone. Hrvatski košarkaš imao je najveću minutažu od svih košarkaša Sunsa, koji su u prvoj četvrtini već imali prednost od 19 poena, dok je na poluvremenu bilo čak 31 razlike, 72-41.

“Ova me utakmica podsjetila na stare dobre dane. Ugodno se osjećam u Phoenixu.”
Gordan Giriček
hrvatski košarkaš

Najbolji strijelac domaće momčadi i utakmice bio je Amare Stoudamire sa 29 koševa, Bell je zabio 20, a Barbosa kao i Giriček 18.

Kod poraženog Memphisa najbolji je bio Gay sa 20 koševa.

NBA rezultati: Phoenix - Memphis 132-111, Los Angeles Lakers - Toronto 117-108, Chicago - Utah 108-96, Minnesota - Portland 96-103, Indiana - Seattle 114-107, Washington - Milwaukee 105-97. (TS)