« Košarka
objavljeno prije 12 godina i 2 mjeseca
NBA LIGA

Fenomenalni Anthony vodio Knickse do pobjede

S dvije trice u prijelomnim trenucima utakmice te 43 postignuta koša, Carmelo Anthony bio je nerješiva enigma za Derricka Rosea i društvo iz Chicago Bullsa

Derrick Rose

,

carmelo anthony

,

NBA liga

Trice za izjednačenje na kraju regularnog dijela utakmice, trica za pobjedu 8 sekundi prije kraja produžetka te nevjerojatna 43 pogotka skor je fenomenalnog Carmela Anthonya, na čijim su krilima New York Knicksi došli do tijesne pobjede 100-99 protiv Chicago Bullsa, prenosi Hina.

U prvoj utakmici nakon što je propustio desetak zbog ozljede prepona najkorisniji igrač NBA Derrick Rose zabio je 22 koša od ukupno 29 u drugom poluvremenu za Bullse, ali nije uspio realizirati polaganje u zadnjim sekundama što bi njegovoj momčadi donijelo pobjedu.

Bullsi su izbrisali razliku od 21 koša u trećoj četvrtini. Vodili su dok Anthony nije pogodio tricu za izjednačenje na 91-91 11.2 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice.

Bullsi su promašili sva četiri slobodna bacanja u zadnjih 34 sekunde regularnog dijela utakmice, a Knicksi su ih nadigrali 9-8 u produžetku.

Dok su Knicksi gubili 91-86, Anthony je preuzeo kontrolu nad utakmicom, pogodivši najprije polaganje za 91-88. Nakon što je pokušaj trice Stevea Novaka završio izvan obruča, Anthony je pogodio tricu za produžetak. On je nakon toga pogodio pet koševa u produžetku.

U mogućoj najavi prve utakmice doigravanja, momčadi se susreću opet u utorak u Chicagu, prije nego Knicksi odu u goste Milwaukee Bucksima u srijedu.

U drugoj utakmici sinoć, Tony Parker je zabio 28 koševa, a Manu Ginobili 23 s 14 iz 15 pokušaja s linije slobodnih bacanja u 11 uzastopnoj pobjedi San Antonio Spursa od 114-104 nad Utah Jazzom u nedjelju u AT&T Centru.

Vodeći u Zapadnoj konferenciji Spursi (40-14) su u razdoblju od 30. siječnja do 20. veljače također ostvarili ovako dugačak pobjednički niz i već treću utakmicu za redom imali su šut bolji od 50 posto (50.7 posto).

Kod Utaha (29-28) su 'double-double' imali Al Jefferson sa 19 koševa i 10 skokova i Derrick Favors (14 koševa i 12 skokova), no Jazzeri su pali iza Denvera u borbi za doigravanje.

Parker, Ginobili i Duncan su zabili 23 od zadnjih 25 koševa za Spurse. Duncan je ostvario double-double u redovima Spursa sa 13 pogodaka i 16 skokova.

Spurs su imali sjajan postotak slobodnih bacanja - 38 iz 43 pokušaja, odnosno 88 posto. Jazz je bio slabiji sa 16 iz 26 pokušaja, a iako su iz igre imali 24 više šuteva (93 od 69) ipak su izgubili utakmicu.

Spursi su vodili 19 koševa u prvom poluvremenu, ali je Utah smanjio kada je Favors zabio za 93-84 8 1/2 minuta prije kraja. Spursi su odgovorili serijom 10-2 u sljedeće tri minute. Utah je u zadnjoj četvrtini s linije slobodnih bacanja imao 4 pogotka iz 11 pokušaja.