objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

CSKA šesti put prvak Europe

Na krilima Amerikanca Trajana Langdona Moskovljani pobijedili izraelski Maccabi sa 91-77

Nikola Vujčić drugi put zaredom je poražen u finalu Eurolige
Nikola Vujčić drugi put zaredom je poražen u finalu Eurolige (Reuters)

Jugoplastika

Košarkaši CSKA pobijedili su Maccabi 91-77 u finalnoj utakmici završnog turnira Eurolige u Madridu, te se dokopali svog šestog naslova europskog prvaka...

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, koje je završilo minimalnim vodstvom Moskovljana 42-41, u trećoj četvrtini je ruski sastav pobjegao na šest razlike, a utakmicu je definitivno prelomio u prvoj polovici posljednje četvrtine. Serijom 10-0, Moskovljani su uništili Izraelce i oduzeli im bilo kakvu nadu.

Trener Ettore Messina, koji je produžio ugovor s CSKA-om i za sljedeću sezonu samo nekoliko sati prije finalne utakmice, iako je već sve bilo spremno za njegov prelazak u Barcelonu, ima na okupu izvrsnu momčad u kojoj gotovo svi igrači u sastavu mogu odlučiti utakmicu. Ovoga puta, do pobjede ih je nosio sjajni Amerikanac Trajan Langdon, koji je za 21 poen promašio samo dvije lopte! Pogodio je 4 od 5 trica, obje šutirane lopte za dva poena i 5 od 6 slobodnih bacanja. Tome je dodao 7 skokova, dvije osvojene lopte i jednu asistenciju. Dakako, Langdon je ponio epitet MVP-a finalne utakmice.

Jugoplastika prvaU Madridu su dodijeljena priznanja za 50 najzaslužnijih za razvoj evropske klupske košarke, među kojima su i četiri hrvatska košarkaša - Krešimir Ćosić, Dražen Petrović, Toni Kukoč i Dino Rađa. Lijepu priredbu ‘začinila’ je i veteranska momčad Jugoplastike pobijedivši Real Madrid sa 111-96.

Uz Langdona, odličan je bio i Matjaž Smodiš s 13 koševa, 8 skokova i 3 asistencije. Šiškauskas je također postigao 13 koševa, a jedan poen više, dakle, 14, imao je Amerikanac Holden. U Maccabiju, najbolji je bio Will Bynum s 23 koša. Nikola Vujčić odigrao je 18 minuta i postigao 2 poena, uz 5 skokova, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Hrvatski košarkaš samo jednom je šutirao na koš i pogodio za dva poena. (TS)