objavljeno prije 14 godina
LIGA ZA PRVAKA

Cibona pobjedom nad Zadrom preuzela vodstvo na ljestvici

Uvjerljivom pobjedom od 91:68 Cibona je došla u priliku osigurati prvu poziciju uoči početka doigravanja

(Dragan Matić/Cropix)

wycleaf jean

,

Liga za prvaka

U derbiju 13. kola Lige za prvaka Cibona je u KC Dražen Petrović deklasirala Zadar 91:68 (21:15, 20:15, 21:15, 29:23) i kolo prije kraja regularnog dijela natjecanja došla u priliku osigurati prvu poziciju uoči početka doigravanja. Za potvrdu prvog mjesta 'vukovi' u zadnjem kolu moraju pobijediti Zagreb Croatia osiguranje.

Ciboni je protiv Zadra trebala pobjeda s više od šest koševa razlike kako bi bila bolja u međusobnom skoru i tako prestigla Zadrane na vrhu ljestvice. To joj je uspjelo već u u prvoj dionici. U drugoj četvrtini prednost zagrebačke momčadi bila je 13 koševa (39:26), a potpuni slom Zadrani su doživjeli na otvaranju treće četvrtine. Skoro pet minuta nisu zabili koš i Cibona je od +11 (41:30) otišla na 19 koševa razlike (49:30). Ostatak utakmice bio je tek odrađivanje posla za Cibonu.

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Leon Radošević sa 20 koševa, Dalibor Bagarić sa 14 koševa i 4 skoka, Lukša Andrić sa 12, te Bojan Bogdanović sa 11 koševa. Zadar su predvodili Hrvoje Perić sa 23 koša, Tomislav Ružić je dodao 17, a Rok Stipčević 10 koševa.

Na ljestvici je vodstvo preuzela Cibona (11-2) ispred Zadra (11-2), Cedevite (10-3), Zagreba CO (8-4)... (hina/metro-portal)