Partizan prvi izborio ‘final four’, Zadar čeka majstoricu

Franko Kaštropil teško je izlazio na kraj s Pekovićem (Vedran Đulić/CROPIX)

Cibona

,

Zadar

Hrvatski se prvak već u četvrtfinalu oprostio od NLB lige. Četvrtfinalist Eurolige Partizan u ovom je trenutku prejak za ‘vukove’ i nakon pobjede u Beogradu, srpski prvaci su slavili i u Zagrebu sa 100-93.

S druge strane, Zadar i FMP će igrati majstoricu u Jazinama u subotu. U Beogradu se opet igrao produžetak, no ovaj je put FMP bio sretniji (99-94).
U Zagrebu je Partizan, baš kao i u prvom ogledu, velikim dijelom utakmice vodio, a utakmicu su odlučili početkom zadnje četvrtine kada su nizom 8-0 pobjegli na 12 razlike. Cibona se više nije uspjela približiti. Najbolji kod Cibone je bio Corey Williams sa 26 poena, dok su Lukša Andrić i Marin Rozić dodali po 13. Kod Partizana je Uroš Tripković postigao 26 poena uz šut za tricu 6-9.

Četvrtfinale NLB regionalne ligeZadar - FMP Železnik 1-1 (95-91, 94-99)
Partizan - Cibona 2-0 (90-80, 100-93)
Hemofarm - Budućnost 1-1 (87-71, 55-64)
Crvena zvezda - Union Olimpija 1-0 (93-87)

Isto kao u prvoj utakmici, Zadar se u Beogradu spašavao košem u zadnjoj sekundi. Ovaj put je ulogu Pankracija Barača preuzeo Corey Brewer i košem u zadnjoj sekundi odveo Zadar u produžetak. Međutim, za razliku od ogleda u Jazinama, u dodatnih pet minuta košarkaši FMP nisu klonuli duhom. Nakon dvije minute Zadar je vodio 90-87, no u zadnje tri minute košarkaši Ace Petrovića su potpuno posustali i nisu imali šanse protiv domaćina.

Najbolji kod Zadra je bio Rok Stipčević sa 31 poenom, uz osam trica iz dvanaest pokušaja. Corey Brewer je ubacio 23 uz četiri asistencije, a Juby Johnson 21 poen, uz pet skokova i četiri ukradene lopte.  (METRO/TS)