Paul Pierce proglašen je najkorisnijem igračem finala (Reuters)

,

Kevin Garnett

,

Ray Allen

Nakon 22 sušne godine Boston Celticsi osvojili su 17. naslov NBA prvaka. U sedmoj utakmici finala u Boston Gardenu pregazili su LA Lakerse 131-92...

Nošeni domaćom publikom koja je kao u slavna stara vremena skandirala ‘Beat LA’ Celticsi su na kraju prve četvrtine imali +4, dok je na poluvremenu bilo već 23 koša razlike.

Velika trojka Bostona bila je izvrsna. Kevin Garnett je postigao 26 koševa uz 14 skokova, Ray Allen zabio je također 26 (trice 7/9), dok je MVP finalne serije, Paul Pierce zabio 17 koševa. Treba spomenuti da je izvrsnu utakmicu odigrao i playmaker Rajon Rondo s 21 košem, 8 asistencija, 7 skokova i 6 ukradenih lopti.

Pobjedom od 39 koševa razlike Celticsi su ostvarili drugu najveću pobjedu u NBA finalu, odmah iza 96-54 pobjede Chicaga protiv Utaha 1998. godine.    (TS)

Pierce MVPKapetan Celticsa Paul Pierce proglašen je za najkorisnijeg (MVP) igrača ovogodišnjeg finala NBA lige. Pierce je u šest finalnih utakmica prosječno postizao 21.8 koševa uz 6.3 asistencije i 4.5 skokova. Osim toga, odigrao je izvrsnu obranu na Bryantu.