,

Warren

,

Brewer

U 8. kolu košarkaške Lige za prvaka Zadar je pretrpio prvi poraz. Cibona je iznenadila Zadrane u Jazinama i pobijedila 91-79...

Košarkaši Zadra su već nakon prve četvrtine imali veliku prednost od deset poena (29-19), no Cibona je malo po malo smanjivala zaostatak i u zadnjih pet minuta utakmice ušla s devet poena plusa.

U završnici utakmice obje momčadi su napade završavale tricama, a presudnima su se na kraju pokazala dva promašaja Stallwortha. Na drugoj strani su precizni bili Warren i Mulaomerović, pa je Cibona Jazine napustila kao pobjednik.

Sedmo koloZadar - Cibona 79-91, Zagreb - Cedevita 89-82, Svjetlost - Šibenik 101-95; Redoslijed: 1. Zadar 7-1, 2. Zagreb 6-2, 3. Split 6-1 (-1), 4. Cibona 5-3, 5. Cedevita 3-5, 6. Šibenik 2-6, 7. Dubrava 1-6 (-1), 8. Svjetlost Brod 1-7

Warren je bio najbolji strijelac Cibone sa 30 poena, no igrač utakmice je bio Damir Mulaomerović sa 24 poena. Trice je gađao 5-6, te je imao 11 asistencija i šest skokova. Kod Zadrana je najbolji strijelac bio Brewer sa 20 poena.

Zagreb je u gradskom derbiju svladao Cedevitu 89-82 uz dobru igru Zadravca koji je zabio 17 poena, a dramatična utakmica je odigrana u Slavonskom Brodu gdje je Svjetlost nakon dva produžetka pobijedila Šibenik. (TS)