« Košarka
objavljeno prije 14 godina i 1 mjesec
RAZMONTIRANI

Boston od Clevelanda doživio najteži poraz u NBA doigravanju ikad

Cavaliersi su pobijedili s visokih 124:95, a LeBron James zabio je 21 od ukupno 38 koševa u prvoj četvrtini

NBA doigravanje

LeBron James zabio je 21 od ukupno 38 koševa u prvoj četvrtini za pobjedu gostujućih Cavaliersa od 124-95 nad Boston Celticsima u petak za ukupnu prednost od 2-1 u konferencijskom polufinalu.

James je uz 38 koševa imao i osam skokova i sedma asistencija. Antawn Jamison je zabio 20 koševa uz 12 skokova za Cavalierse koji su imali šut iz igre sjajnih 59.5 posto. Kevin Garnett je postigao 19 pogodaka, a Rajon Rondo 18 za Boston, kojem je ovo najteži poraz na domaćem terenu u doigravanju u povijesti.

"Večeras smo bili užasni, obrambeno smo bili prestrašni", izjavio je trener Bostona Doc Rivers.

James je silovito počeo utakmicu zabivši 21 koš što je omogućilo Cavsima prednost od 36-17 nakon prve četvrtine. Iako se najbolji igrač NBA odmarao drugu četvrtinu, Cavsi su nastavili napadati da bi na poluvremenu imali prednost od 65-43. Cavsi nisu popustili u drugom poluvremenu tako da su na kraju treće četvrtine zahvaljujući polaganju "kralja" Jamesa imali prednost 88-58. U zadnju četvrtinu Cleveland je donio umirujuću prednost od 96-70 da bi do kraja prednost povećao na 35 koša.

Boston je domaćin i u četvrtoj utakmici u nedjelju.

U drugoj utakmici doigravanja koja se igrala u Zapadnoj konferenciji Phoenix Sunsi su bili bolji od San Antonio Spursa 110:96.

Slovenac Goran Dragič je zabio 23 od ukupno 26 koševa u zadnjoj četvrtini i tako omogućio Sunsima pobjedu i ukupno vodstvo od 3-0 u konferencijskom polufinalu.

Sunsi mogu osigurati plasman u finale u četvrtoj utakmici u nedjelju. Ni jedna NBA ekipa nije ispustila pobjedu u doigravanju nakon što je već vodila 3-0.

Jason Richardson je zabio 21 koš, a Grant Hill 18 za Sunse, koji su imali šut 53 posto iz igre. Sunsi su gubili 18 koševa u drugog četvrtini , ali su se približili do zadnje četvrtine dok Dragič nije ušao u igru. Argentinac Manu Ginobili "ubacio" 27 koševa, a Tim Duncan 15 uz 13 skokova za Spurse, koji su nadigrani 39-24 u zadnjoj četvrtini. (hina/metro-portal)