Metro-portal.hr

objavljeno 15.06.2010. 00:05:00
GOLOVI IZ PREKIDA

Svjetski prvaci Talijani remizirali s Paragvajem 1:1

Paragvaj je ponovo potvrdio da je čvrsta momčad koja protivniku ne ostavlja previše prostora za lagane napade

Fotografija vijesti (Getty Images)
Aktualni svjetski nogometni prvaci Talijani otvorili su nastup na SP u Južnoj Africi odigravši u Cape Townu pred 62.800 gledatelja protiv Paragvaja 1:1. Paragvaj je poveo golom Antolina Alcaraza u 39. minuti, a Italija je izjednačila golom Daniele De Rossija u 63. minuti.

Iako su svjetski prvaci u prvom poluvremenu pokazivali više želje da ugroze vrata svog protivnika, nisu uspjeli stvoriti niti jednu izglednu šansu za pogodak. Bilo je nekoliko obečavajućih situacija, ali Paragvajci su se uspješno branili.

No, u 39. minuti Paragvaj je došao na svoje iz prekida. Nakon prekršaja na Valdezu, nekih 35 metara od talijanskih vratiju, Enrique Vera je izveo slobodni udarac, a u skoku je bio najviši Antolin Alcaraz, koji je glavom pogodio za vodstvo Paragvaja. Paragvajci su i prvi ozbiljno zaprijetili u drugom dijelu, kada je Vera u 55. minuti pucao sa desetak metara iskosa pored vratiju.

I kao što su primili gol iz prekida, na isti način su Talijani uspjeli izjednačiti, i to nakon kornera, kojeg je izveo Pepe. Paragvajski vratar pogrešno je procijenio let lopte, a Daniele De Rossi je spremno dočekao priliku na drugoj vratnici i Italija je u 63. minuti poravnala na 1-1. U 83. minuti talijanski veznjak Montolivo pokušao je iskoristiti sklizak teren, budući da je tijekom cijelog susreta padala kiša, te je uputio oštar udarac po zemlji sa 20-tak metara, a paragvajski je golman jedva uspio sačuvati mrežu.

Treba napomenuti i da je za Italiju u drugom poluvremenu branio Federico Marchetti, koji je zamijenio dugogodišnjeg prvog vratara Gianluigija Buffona. Paragvaj je ponovno potvrdio da je čvrsta momčad, koja ostavlja malo prostora svojim protivnicima za napadačke kreacije. Sutra se u drugom susretu skupine F sastaju Novi Zeland i Slovačka.

ITALIJA: 1-Gianluigi Buffon (12-Federico Marchetti 46); 19-Gianluca Zambrotta, 5-Fabio Cannavaro, 4-Giorgio Chiellini, 3-Domenico Criscito; 22-Riccardo Montolivo, 6-Daniele De Rossi, 15-Claudio Marchisio (16-Mauro Camoranesi 59); 9-Vincenzo Iaquinta, 11-Alberto Gilardino (10-Antonio Di Natale 72), 7-Simone Pepe.

PARAGVAJ: 1-Justo Villar; 6-Carlos Bonet, 14-Paulo Da Silva, 3-Claudio Morel, 13-Enrique Vera, 15-Victor Caceres, 16-Cristian Riveros, 17-Aureliano Torres (11-Jonathan Santana 60), 18-Nelson Valdez (9-Roque Santa Cruz 69), 19-Lucas Barrios (7-Oscar