objavljeno 04.01.2011. 16:14:00
SLJEME

Ženski slalom: Schild u vodstvu, Jelušić 15., Novoselić odlična 25.

Ana Jelušić je uspjela ostvariti svoj cilj i ući u drugu vožnju slaloma na Sljemenu, za vodećom Schild zaostaje 2.24 sekunde

Ana Jelušić
Ana Jelušić (Facebook)

Austrijanka Marlies Schild ostvarila je najbrže vrijeme na otvaranju petog ovosezonskog slaloma. Schild nakon prve vožnje na Sljemenu ima 19 stotinki prednosti ispred Talijanke Manuele Moelgg i 76 ispred Njemice Marije Riesch. Ana Jelušić je ostvarila svoj cilj i ušla u drugu vožnju. Sa zaostatkom od 2 sekunde i 24 stotinke zauzela je 15. mjesto.

Odličan rezultat ostvarila je Sofija Novoselić. U utrku je krenula sa startnim brojem 62., a prvi lauf je završila na 25. mjestu te se s +3.55 plasirala u drugu vožnju.

Gledatelji još uvijek pristižu na Sljeme. Organizatori su najavili da će utrku pratiti oko 10.000 ljudi, međutim do početka prve vožnje ih se okupilo nešto manje od dvije tisuće. Broj navijača se u međuvremenu utrostručio, a prognoze bi se do proglašenja pobjednika mogle i ostvariti. Organizatori se nadaju da će se do tada dići i gusta magla koja je otežavala praćenje utrke tijekom prve vožnje.

"Staza je odlična. Volim biti na Sljemenu zbog ove krasne publike. Nadam se da ću u drugoj vožnji biti još bolja" , kratko je prokomentirala vodeća Marlies Schild koja je na Sljemenu slavila 2006. i 2007. Ana Jelušić je zadovoljna kako je odskijala prvi dio staze, ali ima i prostora za napredak: "Dolje sam skijala preoprezno. Nadam se da ću biti u dobroj poziciji za napad u drugoj vožnji."