Metro-portal.hr

objavljeno 30.01.2008. 01:18:12

Zagreb u četvrtfinalu

U posljednjem 6. kolu skupine C Fibinog Eurokupa Zagreb je u Trnskom svladao grčku Olympiju 63-58 i kao drugoplasirani se plasirao u četvrtfinale. Najbolji strijelac u tijesnoj pobjedi Zagreba bio je Ante Tomić sa 19 koševa (dvice 7/13, sl. bacanja 5/7), devet skokova i četiri asistencije.

Zagreb je imao uvjerljivo vodstvo od 11 razlike, 51-40, samo dvije minute prije kraja treće četvrtine, ali ju nije uspio sačuvati i otišlo se u tijesnu završnicu.

U utakmici s malim brojem koševa, za Zagreb je dobar bio Babić (trice 2/3) sa 12 koševa i tri asistencije. Vladović je uz samo 4 koša dodao 8 asistencija, dok je Jure Ružić upisao 8 koševa i osam skokova. Kod gostiju najbolji su bili Arigbabu sa 19 i Batis sa 17 koševa. Zagreb će 26. veljače u četvrtfinalu igrati protiv latvijskog Baronsa.