Zagreb nesretno ostao bez završnog turnira

U odlučujućoj utakmici ‘mravi’ izgubili od Baronsa 96-91

Ante Tomić ubacio je 20 koševa, a imao je i sedam skokova
Ante Tomić ubacio je 20 koševa, a imao je i sedam skokova (Reuters)

Košarkaši Zagreba neće igrati na Final Fouru FIBA Eurokupa koji će biti održan na Cipru. Naime, latvijski Barons je pobijedio u odlučujućoj utakmici 96-91 (55-56). Utakmica se igrala u Rigi pred sedam tisuća bučnih navijača.

Nakon dvije utakmice ove dvije momčadi, rezultat je bio neodlučen 1-1, pa se morala odigrati treća utakmica u Latviji. Ondje je Zagreb stalno bio u laganom zaostatku, makar je u trećoj četvrtini uspostavio potpunu ravnotežu s domaćinom, a u pojedinim trenucima i vodio.

No, mini-serijom 5-0 Barons je poveo 75-71 na kraju treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini Zagreb je lovio domaćina, te četiri minute prije kraja došao na minimalnih 85-86.

Bivši ‘vukovi’Jučer su još Tartu Rock i Ural Great morali odigrati treću utakmicu za Final Four. Pobijedio je Tartu Rock 89-77, a najbolji su kod poraženih bili bivši košarkaši Cibone. Wright je ubacio 18 poena uz šest skokova, a Wisniewski je ubacio 15 uz pet asistencija. Na završnom turniru će tako nastupiti: Barons, Tartu Rock, Proteas Limassol i Dexia Mons.Latvijci tada rade niz od 8-0 i ponovno stvaraju priličnu zalihu za završnicu, ali Garma tricom i Babić polaganjem smanjuju na 91-93 pola minute prije kraja.

Potom Jakov Vladović, dotad jedan od najboljih u Zagrebu, gubi dvije lopte u zadnja dva Zagrebova napada, čime je utakmica bila riješena.

Najbolji je kod domaćina bio Skele sa 20 poena. Kod Zagreba je Jakov Vladović postigao 20 poena uz pet skokova i sedam asistencija. Ante Tomić je također ubacio 20 poena uz sedam skokova. (TS)