Metro-portal.hr

objavljeno 27.02.2008. 00:07:29

Zagreb izborio majstoricu protiv latvijskih Baronsa

Košarkaši Zagreba su pobjedom protiv latvijske momčadi Barons iz Rige 80-74 osigurali treću odlučujuću utakmicu Fiba kupa.

Nakon poraza (58-67)  u Rigi, momčad Željka Pavličevića lako je ostvarila pobjedu u Trnskom. Tako će o putniku na Final four ovog natjecanja odlučivati treća utakmica koja se igra u Rigi idućeg utorka.

Ogled u Trnskom vrlo brzo je pokazao kako Zagreb neće dopustiti da se sve razriješi u samo dvije utakmice. Neizvjesnost je trajala samo tijekom prve četvrtine, ali već u drugojZagreb je pobjegao na 24-15. Poluvrijeme je završilo vodstvom Zagreba 46-32, a u nastavku su ‘mravi’ otišli i na 18 poena prednosti (66-48).

Do kraja utakmice Zagreb je spustio u nižu brzinu, pa su gosti iz Latvije čak i zaprijetili kada su stigli na -5 tri minute prije kraja.

Najbolji strijelac kod Zagreba je bio Jakov Vladović sa 16 poena i 10 asistencija. Ante Tomić je dodao 16 uz osam skokova, dok je Simon ubacio 17, a imao je pet skokova. (TS)