objavljeno 20.11.2009. 17:56:30
15. kolo HNL

Zagreb bježi s dna ljestvice

Štimčevi dečki imaju priliku popraviti stanje na ljestvici već u idućem kolu kad ugošćuju Slaven Belupo

Igor Jugović (Zag-17) i Ivan Santini (Zad-19) u duelu
Igor Jugović (Zag-17) i Ivan Santini (Zad-19) u duelu (Nenad Dugi/CROPIX)

U utakmici 15. kola Prve HNL Zagreb na svom terenu u Kranjčevićevoj ulici svladao Zadar sa 4-0 (1-0).

Strijelci su bili za 1-0 Vugrinec (3), 2-0 Krstanović (56), 3-0 Kartelo (88), i na kraju za 4-0 opet Vugrinec (90). Pred 300 gledatelja sudio je Križarić iz Čakovca. Ovom pobjedom Zagreb je pobjegao s posljednjeg mjesta na ljestvici, sa 10 bodova nalazi se na 15. mjestu, dok je Zadar sa 18 bodova 10. zagrebaši su utakmicu ušli agresivno i ambiciozno što je urodilo plodom.

Utakmicu je u korist „pjesnika" već u trećoj minuti okrenuo Vugrinec, a vrijedi spomenuti da je i Šovičić u 14. mogao ponovo zatresti mrežu Zadra. Krstanović i Kartelo samo su pokazali nadmoć Zagreba svojim pogocima, dok je Vugrinec na samom kraju potvrdio masakr Zadrana. Gosti su samo u prvom poluvremenu pokazali malo inicijative kad im se ukazala i jedna prilika no bez kvalitetne realizacije.

Nešto kasnije, u sjajnoj je prilici za goste bio i Šaranović - bez uspjeha. Gluić je četiri puta vadio loptu iz mreže. Zagreb sada ima priliku popeti se na ljestvici već u idućem kolu kad dočekuje Slaven Belupo na svojem terenu. Nastave li s ovakvom igrom, Štimčevi momci mogli bi zabilježiti i četvrtu pobjedu.