objavljeno 27.02.2008. 00:10:32

Zadar u osmini finala Uleb kupa

Košarkaši Zadra nadoknadili su mali minus (80-82) iz prve utakmice šesnaestine finala Uleb kupa protiv Azovmaša. U Jazinama su pobijedili Ukrajince 77-60 i tako stigli na korak od ‘final eighta’ koji će se igrati u Torinu. I ne samo to, pozitivna stvar za Zadrane je što su nastavili skupljati bodove za Euroligu.

Iako konačni rezultat od 17 razlike sugerira ‘šetnju’ hrvatskog viceprvaka, uzvratna utakmica nije bila nimalo lagana za Zadar, jer se ukrajinski Azovmaš Mariupol nije dao slomiti sve do posljednje četvrtine.

Premda su Zadrani utakmicu otvorili sa 12-4 uz odličnu igru Todora Gečevskog, gosti su uzvratili sa serijom 9-0 i neizvjesnost je trajala do polovice druge četvrtine. Tada se Zadar mini-serijama uspio odvojiti na pet-šest razlike, pa je tako i prvo poluvrijeme završeno 35-30 vodstvom Zadra. Taj rezultat nikako nije jamčio mirni nastavak, no u drugom poluvremenu, malo po malo, Zadar se ipak uspijevao odlijepiti od suparnika.

Čekaju suparnikaU osmini finala Zadar će igrati protiv pobjednika iz utakmice Pamese, za koju igra hrvatski centar Stanko Barać, i Panioniosa. Prvu utakmicu u Grčkoj su dobili domaćini 70-59.

Ključan trenutak utakmice se dogodio kada je Zadar od 55-46 pobjegao na velikih 65-46 čime je utakmica praktički bila završena, pa tako i pitanje momčadi koja ide u osminu finala drugog po jačini europskog natjecanja.

Najbolji je strijelac kod Zadra bio Juby Johnson sa 21 poenom, dok je Todor Gečevski dodao 15 uz 11 skokova. Što se pak tiče suparničke momčadi, po 12 koševa ubacili su Panagiotis Liadelis, Robert Archibald (ubilježio i 15 skokova) i Yahor Meshcharakou. (TS)