objavljeno 06.03.2011. 21:46:00
HRVATI U EUROPI

Zabili Perišić, Petrić i Strinić, igrali Modrić i Kranjčar

Kranjčar je zamijenio Modrića u 85. minuti utakmice protiv Wolverhamptona, Petrićev gol nije pomogao HSV-u

Mladen Petrić
Mladen Petrić (Getty Images)

Hrvatski reprezentativni napadač Ivan Perišić bio je strijelac za Club Brugge u 28. kolu belgijskog prvenstva u kojemu je njegova momčad na gostovanju kod Standarda u Liegeu odigrala 2-2 (0-0).

Perišić je postigao prvi pogodak na utakmici u 69. minuti, Akpale je u 76. povisio na 2-0, ali su domaći preko Tchitea u 86. i Carcele u trećoj minuti sudačke nadoknade uspjeli izjednačiti na 2-2.

Club Brugge je četvrti na ljestvici sa 49 bodova, a Standard sedmi sa 43. Na vrhu su Genk i Anderlecht sa po 61 bodom ispred Genta koji ima 54.

Pogodak Petrića, poraz HSV-a

U posljednjem susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva mainz je kao gost svladao Hamburger SV sa 4-2 (0-1), a jedan od dva pogotka za domaće postigao je hrvatski reprezenttivni napadač Mladen Petrić.

Petrić je u 17. minuti centrirao u kazneni prostor Mainza nakon čega je Marcell Jansen doveo HSV u vodstvo od 1-0, na 1-1 je u 56. minuti autogolom izjednačio Denis Aogo, da bi Petrić u 59. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju postigao pogodak za 2-1. No, samo dvije minute kasnije Gojko Kačar je postigao još jedan autogol za 2-2, da bi Mainz stigao do pobjede pogocima Schuerrlea u 82. i Hellera u 88. minuti.

Petrić je igrao svih 90 minuta za HSV.

Mainz je ovom pobjedom stigao na četvrto mjesto na ljestvici sa 43 boda, jednim više od petog Bayerna, dok je HSV ostao sedmi sa 37 bodova.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Werder je kao gost svladao Freiburg sa 3-1, te se uspeo na 14. mjesto ljestvice sa 28 bodova, tri više od zone ispadanja. Vodi Borussia iz Dortmunda sa 61 bodom, 12 više od drugog Bayera iz Leverkusena.

Ukrajina: Strinić strijelac za Dnipro

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Strinić bio je strijelac za Dnipro koji je u 20. kolu ukrajinskog prvenstva na svom terenu igrao protiv Tavrije 2-2 (0-1).

Strinić je postigao pogodak za vodstvo svoje momčadi od 2-1 u 81. minuti, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Dnipro se deset kola prije kraja prvenstva nalazi na četvrtom mjestu sa 36 bodova, tri manje od trećeg Metalista. Vodi Šahtar sa 55 bodova ispred kijevskog Dinama koji ima 43.

Wolverhampton - Tottenham 3-3

U 29. kolu nogometnog prvenstva Engleske Tottenham je u gostima kod Wolverhamptona odigrao neodlučeno 3-3, ispustivši važne bodove u borbi za mjesta koja donose Ligu prvaka.

Wolverhampton je poveo u 20. minuti pogotkom Kevina Doylea, a deset minuta kasnije poravano je Jermain Defoe. Za vodstvo Spursa, nakon kontranapada koji je poveo Luka Modrić, strijelac je ponovno Defoe (35). Ipak, do poluvremena domaćini uspijevaju izjednačiti, a strijelac je opet Kevin Doyle u 41. minuti iz 11-erca.

Novo vodstvo Tottenhamu donosi Roman Pavljučenko u 48. minuti. Nakon toga Spursi su imali još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Za promašene šanse kazna je stigla u 87. minuti kada je Steven Fletcher zabio za konačnih 3-3.

Niko Kranjčar je u igru ušao u 85. minuti umjesto Modrića, koji je odlično dirigirao veznim redom Spursa.

U derbiju kola Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United sa 3-1. Sva tri pogotka za Liverpool postigao je Dirk Kuyt (34, 39, 65), da bi na konačnih 3-1 smanjio Javier Hernandez (90+2).

U ponedjeljak igraju Blackpool - Chelsea.