objavljeno 14.01.2012. 16:16:00
38. MJESTO

Spust u Wengenu: Kostelić ostao bez bodova

Bez bodova je ostao i Natko Zrnčić-Dim koji je jednu od najtežih spustaških utrka okončao kao 45. sa zaostatkom od 4.50 sekundi

Aktualni svjetski skijaški prvak i najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je spust u Wengenu s 3,84 sekunde zaostatka za vodećim Beatom Feuzom, čime se plasirao na 38. mjesto i ostao bez bodova, javlja Hina.

Kostelić je preko četiri kilometra dugi Lauberhorn, najdužu stazu Svjetskog kupa, odvezao bez pretjeranog rizika, pa nije uspio doći do novih bodova.U subotu je Kostelić slavio u superkombinaciji, a ove sezone branitelj naslova ukupnog pobjednika Svjetskog kupa u spustu ima tek 12 bodova.

Feuz je oduševio domaće navijače slavivši u spustu s 44 stotinke sekunde prednosti ispred Austrijanca Hannesa Reichelta, dok je treći bio Talijan Christof Innerhofer (+0.49). Četvrto mjesto osvojio je Švicarac Carlo Janka (+0.61), dok je Amerikanac Bode Miller bio treći s zaostatkom od 77 stotinki.

Bez bodova je ostao i Natko Zrnčić-Dim koji je jednu od najtežih spustaških utrka okončao kao 45. sa zaostatkom od 4.50 sekundi, dok je Tin Široki bio 56. s velikim zaostatkom od devet sekundi.

U ukupnom poretku Kostelić je ostao drugi s 595 bodova, ali sada sa samo 50 bodova više od trećeplasiranoga Feuza, koji sada ima tri pobjede ove sezone. Vodi Austrijanac Marcel Hirscher (725) koji danas nije vozio spust, ali će se u nedjelju s Kostelićem boriti za pobjedu u slalomskoj utrci.