objavljeno 02.08.2012. 20:45:48
OI LONDON

Treća pobjeda hrvatskih rukometaša

Nakon savršenog starta protiv Južne Koreje i Srbije, hrvatski rukometaši su lakoćom pobijedili i Mađarsku

I Mađari su bili zapravo lak zalogaj
I Mađari su bili zapravo lak zalogaj (Arhiva)

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na olimpijskom turniru u Londonu. U susretu 3. kola B skupine Hrvatska je pobijedila Mađarsku 26:19 i sa maksimalnih šest bodova nakon tri kola osigurala plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Ivan Čupić sa sedam golova, te Igor Vori i Domagoj Duvnjak sa po četiri gola, dok je Mirko Alilović sakupio 18 obrana. Mađare su predvodili Gabor Csaszar i Laszlo Nagy sa po četiri gola.

U susretu četvrtog kola Hrvatska će 4. kolovoza igrati protiv Danske.

Nakon savršenog starta protiv Južne Koreje i Srbije, hrvatski rukometaši su lakoćom pobijedili i Mađarsku. Bila je to utakmica u kojoj su odabranici Slavka Goluže odigrali koliko je trebalo za novu pobjedu. Premda je Mađarska uvijek čvrst i neugodan suparnik, ovoga puta nije imala izgleda protiv hrvatskih trupa.

U prvom poluvremenu su Mađari još i imali nekakve šanse, na odmor su otišli s dva gola minusa (11:9), no u nastavku utakmice odabranici Slavka Golože su ubacili u višu brzinu i brzo prelomili dvoboj. U 35. minuti Hrvatska je imala do tada najvećih pet razlike (15:10), pet minuta kasnije imali smo i plus šest (18:12). Sredinom drugog poluvremena hrvatska prednost je porasla za još jedan gol (20:13), a plus sedam je bilo i na kraju.

HRVATSKA - MAĐARSKA 26:19 (11:9)

LONDON. Dvorana Copper Box; Suci: Kenneth Abrahamsen (NOR) i Arne Kristiansen (NOR)

HRVATSKA: Losert, Alilović; Balić 1, Duvnjak 4, Lacković 1, Kopljar 1, Vori 4, Gojun 1, Horvat 3, Vuković 1, Buntić, Štrlek 3, Čupić 7 (3), Ninčević. Izbornik: Slavko Goluža.

MAĐARSKA: Fazekas, Mikler; Ilyes 2, Csaszar 4 (3), Mocsai 3, Ivancsik 1, Harsanyi 2, Renialdo Perez, Mikler, Nagy 4, Gulyas, Vadkerti 3, Zubai, Schuch, Lekai

SEDMERCI: Hrvatska 3/3, Mađarska 3/3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Mađarska 6 minuta.