objavljeno 13.03.2011. 13:45:42
KVITFJELL

Super-G: Ivici nakon 8. mjesta Mali globus bježi za 68 bodova

Didier Cuche pobjednik je superveleslaloma u Kvitfjellu te se sada nalazi na vrhu poretka u toj disciplini

Kostelić
Kostelić (Facebook)

Ivica Kostelić osvojio je 8. mjesto u super-G utrci u Kvitfjellu. Pobijedio je švicarski skijaš Didier Cuche, prenosi Hina. U poretku najboljih superveleslalomaša vodi Cuche sa 291 bodom, a Kostelić je treći sa 223 boda.

Drugo mjesto u današnjem super-G pripalo je Austrijancu Klausu Kroellu (+0,30), a treći je bio njegov sunarodnjak Joachim Puchner (+0,34). Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 50, završio je na 33. poziciji (+1,91).

Skijaši i skijašice sada sele u švicarski Lenzerheide na završnicu Svjetskog kupa, a program počinje u srijedu, 16. ožujka, muškim i ženskim spustom.

Iako postoje teoretske šanse da Kostelić, uz naslove pobjednika Svjetskog kupa i najboljeg kombinatorca, pridoda i trofej za najboljeg superveleslalomaša, realno je to teško ostvarivo, jer bi Kostelić morao osvojiti najmanje drugo mjesto u Lenzerheideu, a Cuche bi trebao ostati bez bodova, odnosno iza 15. mjesta, jer na završnici samo 15 najboljih osvajaju bodove.

Ipak, Kostelić u Lenzerheideu ima priliku osvojiti i naslov najboljeg slalomaša, jer ima 36 bodova više od Francuza Grangea, koji je na drugom mjestu.