objavljeno 27.03.2012. 22:18:17
LIGAŠKI OGLED

Split u gostima 'samljeo' Zagreb CO

Košarkaši Zagreb CO doživjeli su poraz na domaćem terenu od Splita, rezultatom 78:108

U susretu trećeg kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske Split je u dvorani Trnsko deklasirao Zagreb Croatia osiguranje 106:78, javlja Hina.

Splićani su otvorili utakmicu serijom 13:0, nakon prve četvrtine imali su 24 koša prednosti (39:15), a na poluvremenu čak 40 koševa viška (69:29). U nastavku utakmice aktualni prvak Hrvatske je tek ublažio poraz. Split su do druge pobjede u prva tri kola predvodili Luka Babić sa 23 koševa, te Toni Dijan i Ivan Mimica sa po 16 koševa. U domaćim redovima najefikasniji igrač je bio Ante Mašić sa 37 koševa.

U drugom susretu večeri Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića bez većih problema pobijedio Brod Svjetlost 71:50. Domaćine su predvodili Ive Ivanov sa 20 i Karlo Vragović sa 15 koševa, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Pankracije Barać sa 19 koševa.

U srijedu se sastaju Cedevita - Cibona, te Jolly JBS - Zabok.

Na ljestvici vode Cedevita i Cibona sa po dvije pobjede, Split, Zagreb CO i Zadar imaju skor 2-1, Zabok i Jolly JBS imaju 0-2, a na začelju je Svjetlost sa tri poraza.