Metro-portal.hr

objavljeno 13.06.2012. 23:05:00
2:1

Sjajni Nijemci doveli Nizozemce na rub ispadanja

Dva gola Gomeza uz dvije asistencije Schweinsteigera slomila su Nizozemce u prvom dijelu

Dvoboj titana „skupine smrti" na stadionu Metalista između Nizozemske i Njemačke završio je pobjedom Elfa od 2:1, čime su Nijemci gotovo sigurno osigurali plasman u daljnju fazu natjecanja, dok su Nizozemci došli do samog ruba ispadanja.

Nizozemska je u utakmicu ušla s imperativom pobjede, budući da je u prvom kolu neočekivano izgubila od Danske. S druge strane, Nijemci su odlučili Oranjama prepustiti inicijativu, a to se nije promijenilo ni nakon što je u 24. minuti Schweinsteiger uposlio Marija Gomeza, koji šalje loptu pored Stekelenburga.

Isti „glumci" na scenu stupaju i 14 minuta kasnije, kada preko asistencije Schweinsteigera Gomez još jednom sprema loptu u mrežu.

Nizozemci se ipak bude u drugom poluvremenu i svoju inicijativu okrunjuju u 74. minuti, kada Van Persie s ruba šesnaesterca šalje odličan udarac kroz noge Badstuberu u mrežu Neuera. Oranje do kraja utakmice nastavljaju s pritiskom, ali Nijemci uspješno odolijevaju svim napadima i zasluženo odnose tri boda.