Metro-portal.hr

objavljeno 28.06.2012. 22:51:00
EURO 2012.

Sjajni Balotelli s dva gola presudio Njemačkoj

Italija je u drugoj polufinalnoj utakmici Eura pobijedila Njemačku 2-1 i time zasluženo izborila finale protiv Španjolske

Utakmica je praktički odlučena u prvom poluvremenu pogocima sjajnog Balotellija u 20. i 36. minuti (hrsport.net)

U utakmici koja je proglašena „finalom prije finala" Italija je u predivnoj atmosferi varšavskog Nacionalnog stadiona pobijedila Njemačku 2:1 i time se sasvim zasluženo plasirala u finale gdje će ponovno odmjeriti snage sa Španjolskom.

Utakmica je praktički odlučena u prvom poluvremenu pogocima sjajnog Balotellija u 20. i 36. minuti. S rezultatom 2:0 otišlo se na poluvrijeme, da bi se Nijemci konačno probudili u drugom i počeli ozbiljno pritiskati Italiju.

Druga polovica drugog dijela pripala je gotovo u potpunosti Italiji, koja je vodstvo u više navrata mogla i povećati da Marchisio i Di Natale nisu promašili iz nevjerojatnih šansi.

Utješni pogodak za Njemačku postigao je Oezil s bijele točke u 92. minuti, nakon što je Balzaretti igrao rukom u šesnaestercu.

Ovim je porazom prekinut fantasični njemački pobjednički niz od 15 uzastopnih pobjeda.