objavljeno 01.06.2012. 16:26:00
ROLAND GARROS

Sjajna Petra pomela Garrigues i ostvarila rezultat karijere

Bio je to prvi međusobni susret Martić i Garrigues, a hrvatska tenisačica je dominirala od početka dvoboja, zbog čega zasluženo odlazi u osminu finala ovog prestižnog turnira

Svega sat i 21 minuta igre trebalo je našoj Petri Martić da ostvari rezultat karijere i plasira se u osminu finala Roland Garrosa, pobjedivši Anabel Medinu Garrigues sa 6-2, 6-1, prenosi Hina.

Bio je to prvi međusobni susret Martić i Garrigues, a hrvatska tenisačica je dominirala od početka dvoboja. U prvom setu Španjolka nije imala niti jednu prilku za "break", a Martić je sa dva oduzeta servisa lakoćom došla do 6-2.

Na početku drugog seta Martić rano dolazi do "breaka" i kad je obranila svoj servis i povela 3-1 to je praktično dokrajčilo Garrigues, koja do kraja susreta nije osvojila niti gem.

U osmini finala Martić će igrati protiv bolje iz dvoboja između Nijemice Angelique Kerber i Talijanke Flavije Pennette.