objavljeno 26.07.2011. 15:36:00
SP U PLIVANJU

Ryan Lochte zasluženo osvojio zlato ispred favoriziranog Phelpsa

Phelps je odlično krenuo u utrku i u prvih 100m držao je čelno mjesto, no Lochte je preuzeo vodstvo prije posljednjeg okreta i zadržao ga do kraja

U finalnoj utrci na 200 metara slobodno Amerikanac Ryan Lochte zadivio je plivački svijet i u iznimno napetoj završnici prestigao pojanjboljeg plivača svih vremena, Michaela Phelpsa, i time osvojio zlato u ovoj disciplini,javlja Hina.

Phelps je odlično krenuo u utrku i u prvih 100m držao je čelno mjesto nametnuvši žestoki ritam, no Lochte je preuzeo vodstvo prije posljednjeg okreta i u zadnjih 50 metara krenuo je kao vodeći, a iza njega je bila nova francuska zvijezda Yannick Agnel. Lochte je izdržao do kraja i uzeo je zlato, dok je Phelpsu pripalo srebro, a broncu je osvojio Nijemac Paul Biedermann, dok Agnel na kraju bio peti.

Na prošlom SP u Rimu Biedermann je slavio ispred Phelpsa.

Kod plivačica na 100m leđno iznenadila je Kineskinja Zhao Jing, koja je za jednu stotinku bila brža od Ruskinje Anastazije Zueve. Tako je kineskoj plivačici pripalo zlato, a Zueva se ponovno morala zadovoljiti srebrom, kao i prije dvije godine u Rimu.

Broncu je osvojila Amerikanka Natalie Coughlin, koja u svojoj kolekciji sada ima 18 medalja sa svjetskih prvenstava i olimpijskih igara.