Metro-portal.hr

objavljeno 01.04.2012. 22:20:36
ISTRA 1961 - RIJEKA

Prvi put u povijesti HNL-a prekinuta utakmica zbog baklji

Sudac Marijo Strahonja iz Zagreba striktno se držao pravila i zbog dva prekida zbog baklji u terenu odsvirao kraj utakmice 20 minuta prerano

Utakmica između Istre 1961 i Rijeke koja se igrala u Puli prekinuta je u 70. minuti zbog baklji bačenih u teren, što je prvi put u povijesti HNL-a da se utakmica prekinula iz tog razloga, prenosi Hina.

U trenutku prekida Istra 1961 je vodila s 1:0 pogotkom Bačelić-Grgić iz jedanaesterca upravo u 70. minuti. Sudac Marijo Strahonja iz Zagreba striktno se držao pravila i zbog dva prekida zbog baklji u terenu odsvirao kraj utakmice 20 minuta prerano.

Prvi petominutni prekid bakljama izazvali su u 60. minuti navijači Rijeke, a drugi pristalice domaćina koji su slavili pogodak svoje momčadi. To je i prvi prekid izazvan bakljama u povijesti Prve HNL.

Utakmicu je pratilo oko 5000 gledatelja.