objavljeno 03.02.2008. 22:53:24

Prvi poraz Zvonimira Solde na klupi Dinama

Fotografija vijesti (Ronald Goršić/CROPIX)

Šarena Dinamova momčad lišena usluga nekolicine prvotimaca (Modrić, Mandžukić, Drpić, Bišćan, Šokota) pretrpjela je prvi poraz od početka zimskih priprema. ‘Modre’ je sa 2-1 nadvisio Litex, sedma momčad bugarskog prvenstva, koja se u završnici predstavila za nijansu opasnijom.

Prvi pogodak postigao je Niflore u 35. minuti pobjegavši nakon duge lopte pratnji Carlosa i Čale. Četiri minute poslije revanširao mu se Vukojević. Dinamov vezist iz drugog plana utrčao je na Ettov centaršut i rutinski pogodio ispod vratara.

U nastavku su dobre prilike za ‘modre’ propustili Tadić, Carlos i Mikić. Na drugoj strani Koch je kapitulirao kada je Zlatinov potegnuo sa 25 metara.

SASTAVIDinamo: Koch, Etto, Mikulić, Carlos, Čale, Vukojević (od 72. Barbarić), Vrdoljak, Guela, Badelj (od 62. Antolić), Tadić, Balaban (od 59. Mikić)

litex: Todorov, Manolev, Nikolov, Cambon, Venkov, Jelenković, Niflore, Popov, Janković, Correa, Welington (još su igrali: Dubala, Zlatinov, Bibiškov i Cvetanov).