objavljeno 16.10.2010. 18:29:00
11. KOLO

Prva HNL: Šibenik pobjedom od 3:0 prekinuo niz Splita

Dinamo je bio bolji od Osijeka 3:1 i zadržao je prvo mjesto na ljestvici, a Hajduk je svladao Slaven Belupo s minimalnih 1:0

Prva HNL: Šibenik pobjedom od 3:0 prekinuo niz Splita (Nikša Stipaničev/Cropix)

Danas poslijepodne je odigrano pet utakmica 11. kola Prve hrvatske nogometne lige. Istra 1961 i Rijeka su na stadionu Veruda u Puli igrali neriješeno - nije pao niti jedan pogodak i susret je završio 0-0.

Varaždin je kao gost na stadionu u Maksimiru pobijedio Lokomotivu sa 2-1 (0-1). Strijelci su bili Bule (23), a dva pogotka u drugom poluvremenu za Varaždin zabio je Škvorc, u 62. i 78. minuti.

Šibenik je na svom stadionu Šubićevac svladao Split sa 3-0 (0-0). Golove su postigli Kartelo (70), te dva puta Jelić (87. i 89. minuta).

S istim rezultatom Cibalia je na domaćem terenu pobijedila Hrvatski dragovoljac. Strijelci su bili Prgomet (12), Kresinger (75) i Bartolović (87).

Hajduk je na Poljudu pobijedio Slaven Belupo sa 1-0 (1-0), a strijelac jedinog pogotka bio je Vukušić u 3. minuti susreta.

U posljednjoj utakmici danas Dinamo je kao gost u Gradskom vrtu pobijedio Osijek sa 3-1 (2-1). Strijelac za vodstvo osijeka bio je Nikšić (6-11m), izjednačio je Sammir (14-11m), na 1-2 povisio Badelj (24), a konačnih 1-3 postavio je Beqiraj (90+4). Ovom pobjedom Dinamo je zadržao prvo mjesto na ljestvici s bodom više od drugog Hajduka.