objavljeno 29.08.2010. 23:04:11
VATERPOLO

Poraz Hrvatske na otvaranju EP-a - Crna Gora bolja 11:9

U susretu prvog Europskog prvenstava vaterpolisti Hrvatske su izgubili od aktualnog europskog prvaka Crne Gore

Vaterpolo
Vaterpolo (Ronald Gorsic / CROPIX)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija porazom je otvorila nastup na europskom prvenstvu u Zagrebu. U derbiju kola hrvatski vaterpolisti su izgubili od aktualnog europskog prvaka Crne Gora 9:11.

Hrvatska je furiozno otvorila utakmicu i nakon tri minute je imala vodstvo od 3:0. Nažalost, naši igrači nisu do kraja iskoristili početnu zbunjenost suparnika i Crna Gora se ubrzo pribrala. Do konca prve četvrtine uspjela je smanjiti na 3:1, a potom u drugoj dionici posve okrenuti rezultat i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Crne Gore 7:5. Treća dionica ponovo je pripala našim vaterpolistima (3:1) i u zadnju četvrtinu ušlo se rezultatom 8:8. U trenucima kada se lomio rezultat ključnim se pokazao crnogorski vratar Denis Šefik koji je na koncu sakupio 12 obrana i bio apsolutno najbolji igrač utakmice.

Susret je odigran na bazenu Mladosti uz Savu, a sudili su pred 4.500 gledatelja Naumov iz Rusije i Levin iz Izralela. U susretu 2. kola Hrvatsku u ponedjeljka u 20.40 sati očekuje susret protiv Turske.

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Bošković 2 (1), Dobud, Joković 1, Muslim, Karač 1, Bušlje 2, Sukno, Barač 1, Hinić, Obradović 1, Buljubašić.

CRNA GORA: Šefik, Radić, Petrović, Pasković, Danilović, Vučević 1, Tičić, M. Janović 1, N. Janović 2, Ivović 2 (1), Zloković 2, Gojković 1, Jokić 2.

PETERCI: Hrvatska 1 (1), Crna Gora 1 (1).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 10 (4), Crna Gora 8 (4)