objavljeno 02.03.2008. 23:15:38

Polufinale nije daleko

Zagreb na vrhu nakon pobjede protiv HSV-a

Fotografija vijesti (Damir Krajač/CROPIX)

Rukometaši CO Zagreba zabilježili su i treću domaću pobjedu u skupini 3 drugog kruga Lige prvaka. U 4. kolu svladali su HSV 27-26.

Ovom je teško izborenom pobjedom CO Zagreb zasjeo na prvo mjesto na ljestvici. No, budući da samo pobjednici sve četiri skupine idu dalje, u polufinale, pred igračima Line Červara je još uvijek vrlo težak zadatak, budući da ih do kraja čekaju dva gostovanja, kod Portlanda i Flensburga.

CO Zagreb je u vrlo izjednačenoj utakmici uspio u samoj završnici iskoristiti prednost domaćeg terena. Hrvatski prvak je nakon vodstva 24-22 malo zastao, pa su gosti nizom 3-0 stigli do vodstva 24-25 u 55. minuti.

StrijelciZAGREB CO: Jerković, Somić, Kaleb 2, Džomba 7 (3), Vori 6, Duvnjak 3, Valčić, Lazarov 7 (3), Vukić, Horvat 2, Koloper, Špoljarić, Bičanić, Kopljar
HSV: Bitter, Sundstrom, Lindberg 3, Jansen 1, Yoon 3 (2), B.Gille 2, G, Gille 4, Hens 4, Flohr 2, Uršić, Torgovanov, Sousa 5, Lijewski 1, Grimm 1

Ipak, Zlatko Horvat je bio junak završnice s dva pogotka, jedina dva koja je zabio na utakmici. Prvi za vodstvo 26-25, 4 minute prije kraja dvoboja, a drugi iz kontranapada za konačnih 27-26, i to 50 sekundi prije kraja. HSV u posljednjem napadu nije uspio ni uputiti šut na gol.

“Moji mladi igrači pokazali su srce i kvalitetu. Pobijediti jedan HSV nije mala stvar.”