objavljeno 01.06.2012. 13:34:42
NBA

Oklahoma zaustavila pobjednički niz Spursa

"Ključ naše pobjede je bila obrana, napokon smo u odigrali kako to priliči u doigravanju", izjavio je trener Oklahome Scott Brooks čiji je tim svladao San Antonio Spurse rezultatom 102-82

U finalu Zapadne konferencije NBA lige košarkaši Oklahoma Cityja su na domaćem terenu svladali San Antonio Spurse 102-82, i time su smanjili zaostatak u pobjedama, jer sada San Antonio vodi sa 2-1. Ovo je prvi poraz San Antonija nakon 50 dana i 20 uzastopnih pobjeda, javlja Hina.

Ključnu prednost domaći su košarkaši ostvarili u drugoj i trećoj četvrtini, pa je četiri minute prije kraja treće četvrtine Oklahoma vodila 20 poena razlike (68-48).

"Ključ naše pobjede je bila obrana, napokon smo u odigrali kako to priliči u doigravanju", izjavio je trener Oklahome Scott Brooks.

Trener Spursa Gregg Popovich napomeno je da je Oklahoma bila bolja u svim elementima igre i dodao: "Moji igrači su pružili skromnu partiju i jednostavno nisu bili na razini prve dvije utakmice".

Kod Oklahome najbolji je bio Kevin Durant sa 22 koša, 4 skoka i 5 asistencija. Thabo Sefolosha je ubacio 19, James Harden 15, a Serge Ibaka 14 poena.

U momčadi Spursa Tony Parker i Stephen Jackson zabili su po 16 koševa, a Tim Duncan 11 poena i 5 blokada.