objavljeno 03.06.2010. 23:48:04
PRIPREME

Njemačka pobijedila BiH, Meksiko iznenadio Italiju

Iako je BiH vodila do 50. minute, Nijemci su dobro odigrali drugo poluvrijeme i slavili 3:1, a Meksiko je s 2:1 svladao branitelje naslova

Njemačka BiH Sp Južna Afrika
Njemačka BiH Sp Južna Afrika (Getty Images)

U pripremnoj prijateljskoj utakmici pred odlazak na Svjetskog nogometno prvenstvo Njemačka je u Frankfurtu svladala Bosnu i Hercegovinu sa 3-1 (0-1).

Poveli su gosti preko Džeke (15), izjednačio je Lahm (50), da bi pobjedu Njemačkoj osigurao Schweinsteiger s dva pogotka iz kaznenih udaraca (73-11m, 77-11m).

Njemačka će na SP igrati u skupini D sa Srbijom, Ganom i Australijom.

U prijateljskoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo branitelj naslova Italija je u Bruxellesu na stadionu Roi Baudouin izgubila od Meksika sa 1-2 (0-1).

Meksiko je poveo 2-0 golovima Vele (16) i Medine (83), a jedini strijelac za Italiju bio je Bonucci (87).

Italija će igrati u skupini F sa Slovačkom, Paragvajem i Novim Zelandom, dok će Meksiko igrati u skupini A s domaćinom Južnoafričkom Republikom, Francuskom i Urugvajem. (hina/metro-portal)