Metro-portal.hr

objavljeno 19.06.2010. 17:06:49
6 BODOVA

Nizozemska na korak do osmine finala pobjedom protiv Japana

Nizozemska i Japan odigrali su dosadno prvo poluvrijeme, a konačnih 1:0 za 'Oranje' postigao je Sneijder u 53. minuti

Nizozemska Japan SP JAR
Nizozemska Japan SP JAR (Getty Images)

Nogometaši Nizozemske došli su i do svoje druge pobjede na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi svladavši Japan s 1:0 pogotkom Wesleya Sneijdera u 53. minuti.

Prvo poluvrijeme dvoboja Nizozemske i Japana bilo je jedno od najdosadnijih na prvenstvu. Lopta je uglavnom bila u posjedu Nizozemaca, ali njihova igra beskonačnih dodavanja bila je bezopasna za protivnika. Nije zabilježena niti jedna izgledna prilika, tek nekoliko šuteva iz daljine s obje strane, koji su također bili bezopasni.

Nizozemcima se napokon otvorilo u 53. minuti, kada je lopta došla do Wesleyja Sneijdera koji je uputio oštar udarac sa 18 metara, a vratar Kawashima je loptu odbio u svoju mrežu.

Nakon toga Japanci su se morali otvoriti i krenuli su ambicioznije prema nizozemskim vratima, ali to nije urodilo izglednijim prilikama.

Nizozemska je mogla doći i do uvjerljivije pobjede. Afellay, koji je u igru ušao u 83. minuti, imao je dvije stopostotne prilike u 85. i 88. minuti, ali je japanski vratar odlično obranio. Afellayjova neučinkovitost zamalo se osvetila Nizozemcima, jer se Okazaki u 90. minuti iznenada našao u izglednoj šansi, ali je njegov udarac završio iznad gola.

Nizozemci nakon dva kola imaju dvije pobjede (2:0 protiv Danske i 1:0 protiv Japana) i na pragu su plasmana u drugi krug natjecanja. U zadnjem kolu Nizozemska 24. lipnja igra protiv Kameruna.

Večeras u ovoj skupini igraju Kamerun i Danska.

NIZOZEMSKA: 1-Maarten Stekelenburg; 2-Gregory van der Wiel, 3-John Heitinga, 4-Joris Mathijsen, 5-Giovanni van Bronckhorst; 7-Dirk Kuyt, 6-Mark van Bommel, 10-Wesley Sneijder (20-Ibrahim Afellay 83), 8-Nigel de Jong, 23-Rafael van der Vaart (17-Eljero Elia 72); 9-Robin van Persie (21-Klaas-Jan Huntelaar 88).

JAPAN: 21-Eiji Kawashima; 2-Yuki Abe, 22-Yuji Nakazawa, 4-Tulio, 3-Yuichi Komano; 5-Yuto Nagatomo, 16-Yoshito Okubo (11-Keiji Tamada 77), 7-Yasuhito Endo, 17-Makoto Hasebe

(9-Shinji Okazaki 77), 8-Daisuke Matsui (10-Shunsuke Nakamura 64); 18-Keisuke Honda.

STRIJELCI: 1-0 Wesley Sneijder (53).

ŽUTI KARTONI: Gregory van der Wiel (Niz-36).

SUDAC: Hector Baldassi (Argentina)

STADION: Moses Mabhida

GLEDATELJA: 62.010