objavljeno 18.06.2008. 01:20:35

Nizozemci poput Hrvatske

Huntelaar je uspio ‘probiti’ inače dobrog vratara Lobonta
Huntelaar je uspio ‘probiti’ inače dobrog vratara Lobonta (Reuters)

Nogometaši Nizozemske pobijedili su Rumunje 2-0 i tako ih izravno izbacili iz daljnjeg tijeka natjecanja...

Nizozemci su u utakmicu ušli s devet novih igrača u odnosu na utakmicu protiv Francuske. Jedina dva igrača koji su započeli i protiv Francuza bili su Khalid Boulharouz i Orlando Engelaar.

Prvih desetak minuta utakmice Rumunji su bili bolja momčad na terenu, ali u ostatku utakmice nisu pokazali gotovo ništa. Nizozemci su se napromašivali u prvom dijelu, ali su zato nišanske sprave namjestili u nastavku. U 54. minuti Ibrahim Affelay oslično je ubacio, loptu je propustio Engelaar, a iz neposredne blizine pogodak je zabio Huntelaar.

Rumunji su i u drugom poluvremenu ostali bez prilika, a potvrda njihovog poraza došla je u 87. minuti utakmice. Van Persie je izvrsnu primio jednu dugu loptu Engelaara i iskosa s lijeve strane lijepim i jakim udarcem matirao Lobonta. (TS)