objavljeno 11.09.2010. 20:25:00
SREĆA PA NESREĆA

Modrić zabio i ozlijedio gležanj, Kalinić strijelac za Blackburn

U remiju između Tottenhama i West Bromwicha Luka Modrić je nakon pogotka pretrpio ozljedu gležnja

Luka Modrić
Luka Modrić (Getty Images)

Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić bio je strijelac za Tottenham Hotspur u 4. kolu engleskog prvenstva, ali je zadobio i ozljedu gležnja, te morao biti zamijenjen u gostujućem dvoboju protiv West Bromwich Albiona koji je završio 1-1.

Modrić je doveo Tottenham u vodstvo u 26. minuti preciznim udarcem sa 10-ak metara, ali samo šest minuta potom dobio je jak udarac u desni gležanj, te je morao napustiti igru, a umjesto njega ušao je Niko Kranjčar. Konačnih 1-1 postavio je Brunt u 40. minuti.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Tottenham, dok je Stipe Pletikosa utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Drugi prvenstveni gol Kalinića

Strijelac u 4. kolu bio je i Nikola Kalinić koji je svojim pogotkom u 25. minuti doveo Blackburn Roverse u vodstvo na gostovanju kod Manchester Cityja. To je drugi prvenstveni pogodak Kalinića ove sezone. Ipak, susret je završen podjelom bodova jer je nakonačnih 1-1 izjednačio Vieira u 56. minuti. Kalinić je igrao svih 90 minuta za Blackburn.

Ivan Klasnić ostao je svih 90 minuta na klupi Bolton Wanderersa koji su izgubili na gostovanju kod Arsenala sa 1-4.

Chelsea je zadržao stopostotan učinak pobjedom od 3-1 na gostovanju kod West Ham Uniteda, dok su Everton i Manchester United u dramatičnoj utakmici na Goodison Parku odigrali 3-3. Gosti su do sudačke nadoknade vodili sa 3-1, ali Cahill i Arteta su uspjeli svojim pogocima spasiti bod domaćima.

REZULTATI 4. KOLA:

Newcastle United - Blackpool 0-2 (Charlie Adam 45-11m, DJ Campbell 90)

West Ham United - Chelsea 1-3 (Scott Parker 85 / Michael Essien 2, 83, Salomon Kalou 17)

West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1-1 (Chris Brunt 41 / LUKA MODRIĆ 26)

Manchester City - Blackburn Rovers 1-1 (Patrick Vieira 56 / NIKOLA KALINIĆ 25)

Fulham - Wolverhampton Wanderers 2-1 (Moussa Dembele 49, 90+1 / Jelle Van Damme 11)

Wigan Athletic - Sunderland 1-1 (Antolin Alcaraz 87 / Asamoah Gyan 66)

Arsenal - Bolton Wanderers 4-1 (Laurent Koscielny 24, Marouane Chamakh 58, Alexandre Song 78, Carlos Vela 83 / Johan Elmander 44)

Everton - Manchester United 3-3 (Steven Pienaar 39, Tim Cahill 90+1, Mikel Arteta 90+2 / Darren Fletcher 43, Nemanja Vidić 47, Dimitar Berbatov 66)