objavljeno 06.07.2011. 20:44:00
JUNIORSKO EP U PLIVANJU

Mladi Mihael Vukić postao juniorski prvak Europe

Na juniorskom Europskom plivačkom prvenstvu u Beogradu naš predstavnik je postao prvak u utrci 50 metara leptir, a oborio je i hrvatski juniorski rekord

Mihael Vukić, naš sjajni sedamnaestogodišnji plivač, na Europskom juniorskom prvenstvu u Beogradu osvojio je naslov prvaka u utrci 50 metara leptir, javlja Hina.

Vukić je prvo je u polufinalu utrke 50 metara leptir isplivao juniorski rekord Hrvatske s rezultatom 23.91 sekundi, a zatim u finalu osvojio titulu juniorskog prvaka Europe s novim rekordom Hrvatske od 23.90 sekundi.

U popodnevnim polufinalnim utrkama 16-godišnja Matea Samardžić nastupila je u disciplini 200 metara leđno i osvojila deveto mjesto. Samo 20 stotinki nedostajalo je Mateji do plasmana u finale, ali je zato postavila osobni rekord od 2:17.43 minuta.

Na plivalištu na Tašmajdanu nastupa 505 natjecatelja iz 43 europske zemlje, a pravo nastupa imaju djevojčice rođene 1995-96 i dječaci rođeni 1993-94.