KORAK DO FINALA

Miami poveo protiv Chicaga 3:1, sve zasluge LeBronu Jamesu

LeBron James
LeBron James (YouTube)

U četvrtoj utakmici finala doigravanja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Miami Heata su na domaćem terenu nakon produžetka svladali Chicago Bullse 101:93, pa sada Miami vodi sa 3:1 u pobjedama, i treba mu još jedan trijumf za plasman u veliko finale, piše Hina.

Najzaslužniji za pobjedu Miamija bio je LeBron James koji je ubacio 35 poena, u uz to je u zadnjoj četvrtini na sebe preuzeo čuvanje najboljeg igrača Chicaga Derricka Rosea.

Gosti su u posljednju četvrtinu ušli sa vodstvom 68-63, ali Miami je brzo uhvatio priključak i do kraja je to bila neizvjesna utakmica. Rose je imao priliku donijeti pobjedu Chicagu, ali njegov šut dvije sekunde prije kraja zadnje četvrtine nije pogodio metu, pa se nakon rezultata 85-85 morao igrati produžetak. U tih pet minuta produžetka Miami je bio bolji sa 16-8.

Uz LeBrona Jamesa, u redovima Miamija istaknuli su se još Chris Bosh sa 22 i Dwyane Wade sa 14 poena. Kod Chicaga Derrick Rose je zabio 23, a Luol Deng i Carlos Boozer po 20 koešva.