Medvjedi u Areni pobijedili Capitalse

Medvjedi su dominirali na ledu u sve tri trećine i uvjerljivo pobijedili do sada neporaženu momčad lige

Spektakl u Areni završio pobjedom Medveščaka
Spektakl u Areni završio pobjedom Medveščaka (Arhiva)

U susretu četvrtog kola EBEL lige u hokeju na ledu zagrebački Medveščak je u pulskoj Areni pred 7.000 gledatelja pobijedio Vienna Capitalse 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) nanijevši do sada vodećoj momčadi lige prvi poraz sezone.

Bio je to drugi susret Medveščaka u Puli nakon što je u petak izgubio od Olimpije 2:3 (0:1, 0:2, 2:0). U petak je početak utakmice kasnio više od sat i pol vremena zbog velikih problema s ledom, no večeras nije bilo nikakvih tehničkih problema.

Medveščak je poveo golom Adama Naglicha u 12. minuti. 'Medvjedi' su došli do prednosti u situaciji u kojoj su imali dva igrača više na ledu. Na 2:0 povećao je Saša Martinovic u 24. minuti, da bi tri minute kasnije David brine zabio i treći gol. Adrian Veideman je u 46. minuti smanjio na 1:3 s igračem više, a sve dvojbe je razriješio Tomislav Zanoški golom u posljednjim sekundama utakmice.

Sjajnu predstavu pružio je i vratar zagrebačkog sastava Michael Ouzas koji je sakupio 45 obrana.