objavljeno 26.10.2010. 21:56:00
NAPET ZAVRŠETAK

Medvjedi tek nakon penala svladali Linz

Nakon prvih 20 minuta domaćini su imali prednost od 2-0 pogocima Bradleya Purdiea (7:13) i Roberta Shearera (19:38), ali potom je Medveščak s tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist

Medvjedi
Medvjedi (Ronald Goršić/CROPIX)

Hokejaši Medveščaka u 15. su kolu regionalne EBEL lige kao gosti svladali Black Wingse iz Linza sa 4-3 (0-2, 1-0, 2-1; 0-0, 1-0) nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca.

Nakon prvih 20 minuta domaćini su imali prednost od 2-0 pogocima Bradleya Purdiea (7:13) i Roberta Shearera (19:38), ali potom je Medveščak s tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist, a strijelci su bili Wacey Rabbit (33:28), Don MacLean (43:33) i John Hećimović (44:17). No, sekundu prije kraja treće trećine Shearer je svojim drugim pogotkom odveo utakmicu u produžetak.

Kako u dodatnih pet minuta nije bilo pogotka, o osvajaču drugog boda odlučivali su kazneni udarci gdje su se spretnijim pokazali igrači Medveščaka, a pobjednički gol postigao je Hećimović. Prije 18 dana u Zagrebu prvi je ovosezonski susret ovih momčadi završio visokom 9-0 pobjedom "medvjeda". Nakon 15 odigranih susreta Medveščak ima 17 bodova, dok su Black Wingsi sakupili 11. U sljedećem, 16. kolu Medveščak će u petak u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostiti Graz 99erse. (hina/metro-portal)