objavljeno 22.12.2009. 22:18:04
5:2

Medveščak u Ljubljani svladao Olimpiju

Medvjedi su zabilježili 15. pobjedu u EBEL ligi i sada imaju pet bodova više Olimpije

(Ronald Goršić/Cropix)

Hokejaši Medveščaka ostvarili su važnu pobjedu u borbi za doigravanje EBEL lige. U sudaru s izravnim suparnikom za osmu poziciju Medveščak je u Ljubljani pobijedio Olimpiju 5:2 (1:1, 0:2, 1:2).

Bila je to 15. pobjeda u dosadašnjih 35 kola za "medvjede" koji sada imaju pet bodova više od Olimpije.

Medveščak je loše otvorio utakmicu i Olimpija je već u četvrtoj minuti golom Boštjana Goličića došla do vodstva. No, u 16. minuti izjednačio je Alan Letang, a zatim je Medveščak u drugoj trećini u potpunosti okrenuo rezultat s dva gola.

Strijelci su bili ponovo Alan Letang i Aaron Fox. Olimpija je početkom posljednje trećine zaprijetila golom Brendana Yarema, no zagrebačka momčad je sa dva nova gola otklonila sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Po treći put među strijelce se upisao Letang, dok je zadnji gol zabio Jeffrey Heerema.

Osim strijelac tri gola Letanga, sjajnu predstavu ponovo je pružio vratar Robert Kristan sakupivši 32 obrane. (hina/metro-portal)