Metro-portal.hr

objavljeno 20.12.2009. 21:39:05
EBEL LIGA

Medveščak poražen u Salzburgu

Usprkos porazu od Red Bull Salzburga rezultatom 2:3, Medveščak je nakon 34. kola zadržao osmu poziciju na ljestvici

Fotografija vijesti (Damir Krajač/Cropix)

U susretu 34. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je poražen u Salzburgu od Red Bull Salzburga 2:3 (2:2, 0:0, 0:1).

Medveščak je loše otvorio utakmicu i nakon 12 minuta gubio je 0:2, a golove su zabili Kesley Wilson i Jonathan Filewich. Međutim, u nastavku prve dionice "medvjedi" su uspjeli izjednačiti, a strijelci su bili Joel Prpic (13:17) i Brad Smyth (18:58).

Medveščak je u nastavku utakmice odolijevao napadima domaćina, no nažalost u 43. minuti Alexander Feichtner je zabio za 3:2 što je na koncu bio i konačan rezultat. Medveščak je u Salzburgu nastupio bez četvorice braniča - Martin Conrad i Richard Seeley su suspendirani, Alan Letang je bolestan, dok je Robby Sandrock ozlijeđen.

Bila je to četvrta utakmica Salzburga i Medveščaka ove sezone i četvrta pobjeda austrijskog sastava.

Usprkos porazu Medveščak je zadržao osmu poziciju na ljestvici ispred Olimpije koja je izgubila kod Albe Volan.