objavljeno 14.05.2011. 19:27:00
BUNDESLIGA

Mandžukić spasio Wolfsburg od ispadanja

Mandžukić je postao junak Wolfsburga, koji je do 60. minute gubio kod Hoffenheima, da bi svojim pogocima u 60. i 74. minuti preokrenuo utakmicu

Mandžukić spasio Wolfsburg od ispadanja (YouTube)

Hrvatski napadač Marijo Mandžukić spasio je s dva zgoditka svoj Wolfsburg od ispadanja u zadnjem kolu BundesligeMandžukić je postao junak Wolfsburga, koji je do 60. minute gubio kod Hoffenheima, da bi svojim pogocima u 60. i 74. minuti preokrenuo utakmicu. U 78. minuti Riether je povećao na 3:1 i ostavio Wolfsburg u ligi, dok su ispali St. Pauli i Eintracht, dok će Borussia Moenchegladbach igrati dodatne kvalifikacije.

Eintracht je vodio s 1:0 kod prvaka Borussie Dortmund, a nakraju izgubio s 3:1, dok je i Borussia vodila kod HSV-a, da bi konačnih 1:1 odvelo ovaj slavni klub u kvalifikacije protiv trećeplasiranog kluba Druge lige Bochuma ili Greuther Furtha.

Svoju sjajnu sezonu okončao je pogotkom u pobjedi Kaiserslauterna nad Werderom (3:2) i Srđan Lakić, koji je završio kao četvrti strijelac Bundeslige s ukupno 16 golova, piše Hina. Pogodak je postigao i Mato Jajalo u pobjedi svojeg Koelna protiv Schalkea (2:1).

Bayer je pobjedom kod Freiburga zavšio kao drugi, a Bayern je u zadnjoj utakmici slavio protiv Stuttgarta (2:1) i potvrdio treće mjesto. U Europsku ligu će Hanover i Mainz, te pobjednik Kupa Schalke ili Duisburg.

Ovogodišnje prvenstvo postavilo je i novi rekord Bundeslige po prosječnom broju gledatelja - čak 42.193 po utakmici.