objavljeno 26.12.2011. 20:31:03
PREMIER LEAGUE

Manchester United razbio Wigan i došao do drugog mjesta

Remi Citya, Liverpoola i Chelsea u 18. kolu Premiershipa iskoristio je Manchester United koji je uvjerljivom pobjedom protiv Wigana došao na drugo mjesto ljestvice, gdje je poravnat s gradskim rivalom Cityem na 45 bodova, prenosi Hina.

Manchester United je pobijedio Wigan sa 5-0, a Dimitar Berbatov je upisao "hat-trick" (41, 58, 78-11m), dok su preostala dva gola zabili Park Ji-Sung (8) i Antonio Valencia (75).

West Bromwich je na domaćem terenu protiv Manchester Cityja odigrao 0-0, i tako City po prvi puta ove sezone nije uspio zabiti u Premier ligi. West Bromwich se je odlično branio i igrači Cityja uglavnom su udarcima sa distance pokušavali ugroziti vrata domaćina, a najbolji su pokušaji bili oni Samira Nasrija i Marija Balotelli.

Remizirali su i Liverpool i Chelsea. Liverpool je kod kuće protiv posljednjeplasiranog Blackburna odigrao 1-1. Roversi su poveli autogolom Charlieja Adama u 45. minuti, a bod Liverpoolu donio je Maxi Rodriguez u 53.

Chelsea je na Stamford Bridgeu igrao neriješeno protiv Fulhama 1-1, što mu je treći uzastopni remi. Chelsea je poveo pogotkom Juana Mate u 47. minuti, da bi Fulham izjednačio devet minuta kasnije golom Clintona Dempseya. Otkako je pobijedio vodeći Manchester City 12. prosinca, Chelsea je igrao neriješeno sa Wiganom, Tottenhamom i sada sa Fulhamom.

Bolton je ubilježio novi poraz, 14. u prvenstvu, kod kuće je izgubio od Newcastlea sa 0-2, a pogotke za goste dali su Hatem Ben Arfa (69) i Demba Ba (71). Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić igrao je za Bolton do 77. minute, i niti jednom nije zapucao prema golu. No, sa 7 golova i 4 asistencije on je i dalje najbolji igrač Boltona ove sezone.

Večeras još igraju Stoke - Aston Villa, a u utorak su na rasporedu susreti Arsenal - Wolverhampton, Swansea - Queens Park Rangers i Norwich - Tottenham.