Metro-portal.hr

objavljeno 13.05.2012. 19:26:48
PREMIERSHIP

Manchester City prvak nakon dva gola u sudačkoj nadoknadi

U pravoj drami, City je golovima Džeke i Aguera u sudačkoj nadoknadi uspio pobijediti QPR i osvojiti naslov prvaka

City je ipak ispred Uniteda
City je ipak ispred Uniteda (Screenshot)

Nevjerojatnim preokretom u sudačkoj nadoknadi Manchester City je ostvario pobjedu protiv Queens Park Rangersa 3:2 osvojivši prvi naslov prvaka nakon 44 godine.

Premda je u 90. minuti gubio 1:2, City je sa dva gola u sudačkoj nadoknadi okrenuo rezultat izazvavši eurupciju oduševljenja na stadion Etihad. Tvorci velikog preokreta bili su Edin Džeko golom u drugoj minuti nadoknade, dok je gol za naslov zabio Aguerro u četvrtoj minuti produžetka. Engleski mediji opisali su posljednje minute prvenstva jednim od najuzbudljivijih u povijesti otočkog nogometa.

Cityjev konkurent za naslov Manchester United pobijedio je na gostovanju Sunderland 1:0 i trebao je kiks Cityja na svom terenu kako bi bio prvak. Do sudačke nadoknade Alex Ferguson je slavio, no titula je ipak otišla na drugi kraj grada. Na koncu su oba Manchestera završila sezonu za 89 bodova, no City je osvojio naslov zbog bolje razlike pogodaka.

City je poveo golom Zabalete u 39. minuti, no u 48. minuti je izjednačio Cisse. Kada je Burton u 55. minuti dobio crveni karton činilo se kako će City lako do pobjede, no umjesto slavlja domaćina vidjeli smo gol gostiju koji su u 65. minuti poveli preko Mackiea. Sve do 90. minute QPR je držao vodstvo, no u ludih pet minuta City je ipak zabio dva gol i stigao do naslova prvaka.

Istovremeno s borbom za naslov prvaka, pratili smo i borbu za prvoligaški status između Boltona i QPR-a. Boltonu je trebala pobjeda, no na gostovanju kod Stokea je odigrao 2:2 i ispao iz lige, a QPR je usprkos porazu ostao premierligaš.

Arsenal je gostujućom pobjedom protiv WBA 3:2 osigurao treće mjesto i plasman u kvalifikacije Lige prvaka, dok je Tottenham potvrdio četvrto mjesto u susretu protiv Fulhama pobijedivši 2:0. Spursi sada ovise o ishodu finala Lige prvaka. Ukoliko Chelsea pobjedi Bayern 'Bluesi' će osigurati plasman u Ligu prvaka za iduću sezonu, s Tottenham seli u Europsku ligu, dok će u slučaju pobjede Bayerna Luka Modrić i društvo igrati u 'Champions league'. Iz lige su ispali Wolverhampton, Blackburn i Bolton.

REZULTATI:

WBA - Arsenal 2:3 (Long 12, Dorrans 15 / Benayoun 4, Santos 30, Koscielny 55)

Everton - Newcastle 3:1 (Pienaar 16, Jelavić 27, Heitinga 66 / Hibbert 74)

Manchester City - QPR 3:2 (Zabaleta 39, Džeko 90+2, Agüero 90+4 / Cisse 48, Mackie 66)

Norwich - Aston Villa 2:0 (Holt 11, Jackson 23)

Stoke City - Bolton 2:2 (Walters 12, 77-11m / Davies 39, Davies 45)

Sunderland - Manchester Utd. 0:1 (Rooney 20)

Wigan - Wolverhampton 3:2 (Di Santo 12, Boyce 14, 79 / Jarvis 9, Fletcher 86)

Swansea City - Liverpool 1:0 (Graham 87)

Chelsea - Blackbunr 2:1 (Terry 31, Raul Meireles 34 / Yakubu 60)

Tottenham - Fulham 2:0 (Adebayor 2, Defoe 63)