objavljeno 01.03.2009. 08:34:47

Lizerouxu slalom, Kostelić vodi i dalje

I nakon vikenda u Kranjskoj gori Ivica na vrhu poretka

Francuz Julien Lizeroux pobijedio je u današnjem slalomu Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori, a hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 11. mjesto (+0,97), te je zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugi je bio Talijan Giuliano Razzoli (+0,34), a treće mjesto pripalo je Nijemcu Felixu Neureutheru (+0,56). Austrijanac Benjamin Raich, najbliži Kosteliću u ukupnom poretku, završio je na četvrtom mjestu (+0,60).

Od preostalih Kostelićevih suparnika u borbi za pobjedu u Svjetskom kupu Francuz Jean-Baptiste Grange je završio na 29. poziciji (+3,20). Grange je napravio veliku pogrešku u drugoj vožnji, promašio je jedna vrata, pa se je morao vraćati kako ne bi bio diskvalificiran. Norvežanin Aksel Lund Svindal nije izborio drugu vožnju, a Švicarac Didier Cuche nije ni startao, jer je slalom njegova najslabija disciplina.

Kostelić je uoči prve vožnje trpio jake bolove u leđima, te je završio na 25. mjestu. U drugoj utrci je startao kao šesti, te je ostvario najbolje vrijeme druge vožnje, što mu je na kraju donijelo 11. mjesto. Preostala dva hrvatska predstavnika u današnjem slalomu Dalibor Šamšal i Natko Zrnčić Dim nisu izborili drugu utrku.

Ivica Kostelić, koji je vodeći skijaš Svjetskog kupa od 25. siječnja (kombinacija u Kitzbuehelu), ima 837 bodova, a slijedi Raich sa 835. Francuz Grange ima 777, Svindal 751, a Cuche 727 bodova. Svjetski kup nastavlja se u norveškom skijalištu Kvitfjellu, gdje se od 6. do 8. ožujka voze dva spusta i jedan super-G.