objavljeno 28.02.2009. 08:14:30
kranjska gora

Ligety pobijedio, Ivica ostao prvi

Očito je da Raich, Grange i Svindal imaju probleme u glavi, a Ivica s leđima

Amerikanac Ted Ligety pobijedio je u današnjem veleslalomu Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori, a hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je na 20. mjestu (+1,76), te je zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugo mjesto pripalo je Švicarcu Didieru Cucheu (+0,19), a treći je bio Talijan Massimiliano Blardone (+0,34).

Današnji veleslalom bio je pun preokreta. Kostelić je jedva izborio drugu vožnju, jer je nakon prve utrke bio tek 30., a Austrijanac Benjamin Raich četvrti. Tada je bilo izgledno da će Kostelić izgubiti vodeću poziciju u ukupnom poretku Svjetskog kupa od Raicha.

Kostelić je u drugoj vožnji startao prvi, pa je iskoristio dobre uvjete na stazi. Sa devetim vremenom druge vožnje znatno je popravio plasman, pa je na kraju završio na 20. mjestu. S druge strane Benjamin Raich katastrofalno je odvozio drugu vožnju, te je zauzeo tek 15. mjesto.

Od preostalih Kostelićevih suparnika u borbi za pobjedu u Svjetskom kupu Norvežanin Aksel Lund Svindal je osvojio šesto mjesto, a Francuz Jean-Baptiste Grange je završio na 27. poziciji.

Ivica Kostelić, koji je vodeći skijaš Svjetskog kupa od 25. siječnja (kombinacija u Kitzbuehelu), sada ima 813 bodova, a slijedi Raich sa 785. Francuz Grange ima 775, Svindal 751, a Cuche 727 bodova.

Sutra skijaši voze slalom u Kranjskoj Gori. Kostelić je dosad imao dosta uspješnih slalomskih nastupa u slovenskom skijalištu, pobijedio je 2003., a prošle je sezone bio drugi.