objavljeno 11.08.2010. 20:30:00
TAKO SE TO RADI

Ladićevi dečki zgazili Norvešku 4:1

Izabranici Dražena Ladića su uspješno odradili utakmicu u kojoj im je igrala samo pobjeda protiv tvrdih Norvežana

Fotografija vijesti (Damir Krajač/CROPIX)

Hrvatska mlada nogometna vrsta do 21 godine pobijedila je u dvoboju 7. izlučne skupine EURA u Varaždinu Norvešku s 4:1 (2:0), te tako došla nadomak plasmana na završnicu u Danskoj 2011.

Izabranici Dražena Ladića su uspješno odradili utakmicu u kojoj im je igrala samo pobjeda protiv tvrdih Norvežana, koji nemaju nikakve šanse za plasman. Već u prvom dijelu Hrvatska je povela s 2:0 pogocima Dejana Lovrena (4) i Mate Jajala (25), a u drugom dijelu je za Norvežane smanjio Henriksen (52).Konačnu pobjedu osigurao je igrač utakmice Lovren osam minuta prije kraja, dok je u 90. minuti Kreilach postavio konačnih 4:1.

Hrvatska vodi u skupini s 16 bodova, dva više od Slovaka. U zadnjem kolu 4. rujna Hrvatska igra u gostima kod Srbije i pobjedom bi potvrdili prvo mjesto, dok Slovačka dočekuje Norvežane. Pobjednici devet skupine idu u baraž zajedno s četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije, pa je za očekivati da će U-21 selekcija s 16 bodova proći i kao možebitna drugoplasirana u skupini.

u drugoj utakmici naše skupine u Zlatim Moravcima je Slovačka pobijedila Srbiju s 2:1. Dvostruki strijelac za Slovake je bio Silvester (14, 60), a za Srbiju Đuričić (69). (hina/metro-portal)