objavljeno 26.06.2011. 21:51:00
BRAVO

Košarkašice Hrvatske u četvrtfinalu EP-a

Košarkašice su u odlučujućoj utakmici za četvrto mjesto u skupini F u Katowicama svladale Španjolke sa 75-71

Košarka
Košarka (Arhiva)

U četvrtfinalu Europskog prvenstva koje se održava u Poljskoj igrat će i hrvatske košarkašice, prenosi Hina. Naše su igračice u odlučujućoj utakmici za četvrto mjesto u skupini F u Katowicama svladale Španjolke sa 75-71 (19-18, 19-22, 16-15, 21-16).

Hrvatsku su do pobjede predvodile Sandra Mandir sa 24 i Jelena Ivezić sa 15 koševa, dok je Laia Palau ubacila 19 poena za Španjolsku.

Do velike pobjede Hrvatska je stigla sjajnom igrom u obrani u posljednjoj četvrtini kada su serijom 14-0 od 34. do 40. minute zaostatak od 54-61 pretvorile u prednost 68-61. Ključnu je ulogu odigrala Ivezić koja je sa sedam poena zaredom izjednačila na 61-61, a potom su Mandir sa četiri i Slišković sa tri ubačaja našoj reprezentaciji donijele veliku prednost uoči posljednjih 43 sekunde susreta.

U završnici su naše igračice uspjele obraniti prednost.

Hrvatska će u četvrtfinalu u srijedu od 18 sati igrati protiv najbolje ekipe iz skupine E, a to će biti Litva ili Češka.