objavljeno 10.05.2010. 00:04:46
FINAL FOUR

Košarkaši Barcelone osvojili naslov europskih prvaka

Barcelona je pobijedila Olympiacos 86:68 i osvojila naslov nakon sedam godina; u susretu za treće mjesto CSKA je svladao Partizan sa 90:88

(Getty Images)

U finalnom susretu košarkaškog Final Foura Eurolige u Parizu Barcelona je pobijedila Olympiacos 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18) i po drugi put u svojoj povijesti osvojila europski naslov.

Baraca je bila prvak Europe i 2003. godine kada je u finalu porazila Benetton, a zanimljivo katalonska momčad je čak pet puta gubila u finalima. Grčkom sastavu bilo je to četvrto finale, a slavili su samo jednom 1997. godine i to upravo protiv Barcelone.

Najefikasniji igrači u Barceloninim redovima bili su Juan Carlos Navarro s 21 košem i Pete Mickeal sa 14 koševa, dok su grčku momčad predvodili Josh Childress s 15 i Linas Kleiza s 13 koševa. Hrvatski košarkaši Nikola Vujčić igrao je za Olympiacos četiri minute i ubacio je dva koša uz šut 1-3.

U susretu za treće mjesto na završnom turniru Eurolige za košarkaše u Parizu moskovski CSKA je svladao Partizan iz Beograda sa 90-:8 (25:20, 22:24, 14:18, 17:16; 12:10) nakon produžetka.

Trajan Langdon postigao je 32 koša za CSKA, dok je Lawrence Roberts sa 16 poena bio najefikasniji u sastavu Partizana.

Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić nije ulazio u igru za CSKA. (hina/metro-portal)