Metro-portal.hr

objavljeno 30.05.2010. 22:22:35
DRUGI NASLOV

Kiel svladao Barcelonu i postao novi prvak Europe

U finalnom susretu završnog turnira rukometne Lige prvaka Kiel je u Kolnu pobijedio Barcelonu s 36:34 (17:20) i osvojio drugi europski naslov nakon 2007. godine

Fotografija vijesti (Getty Images)

Najzaslužniji igrači za pobjedu njemačkog sastava bili su Jicha (11/2), Zeitz (6) i Klein (5), dok su Barcelonu predvodili Garcia (13/10), Noeddesbo (6) i Rutenka (4).

Barca je dvije trećine utakmica bila apsolutni gospodar dvorane Lanxess i činilo se kako će osvojiti sedmi europski naslov. U 41. minuti Barca je imala šest golova viška (25:19), no Kiel je odigrao na sve ili ništa i u 52. minuti je izjednačio rezultat na 29:29. Potpuni preokret dogodio se u 56. minuti kada 'zebre' bježe na plus tri (33:30) što su znalački obranili do kraja utakmice.

U susretu za treće mjesto Ciudad Reala je pobijedio rusku momčad Čehovski medvedi 36:28 (19:15). Najefikasniji igrači u španjolskim redovima bili su Fernandez (7/2), Aguinagalde (7) i Entrerrios (7), dok je hrvatski rukometaš Petar Metličić zabio dva gola. U ruskim redovima najbolji su bili Dibirov (6) i Čipurin (6).

Kiel je za osvajanje prvog mjesta dobi ček na 250.000, eura, Barceloni je pripalo 150.000, Ciudad Realu 100.000, a Rusim 50.000 eura nagrade. (hina/metro-portal)